POSJET MUZEJU ČOKOLADE

Autor: External , 12. 6. 2023.

U srijedu, 7. lipnja 2023. učenici koji pohađaju Povijesnu grupu posjetili su Muzej čokolade u Zagrebu. Čuli su priče o nastanku prvih čokolada i narodu koji je otkrio kakaovac. Također su degustirali različite vrste čokolada što im se vrlo svidjelo.

Nekoliko fotografija pogledajte u Foto - galeriji.

Dojmove učenika pročitajte odabirom gumba Više.

Muzej čokolade

Povijesna grupa OŠ Luka je išla u Muzej čokolade. Muzej se čokolade nalazi u Zagrebu. U njemu su bile stvari iz prošlosti. U svakoj smo prostoriji pojeli jedan komadić čokolade. Prve dvije čokolade nisu bile baš ukusne, a ostale su bile ukusne. Sa žličicom smo isprobavali tri vrste tekuće čokolade, a to su bijela čokolada, mliječna čokolada i još jedna koja je najfinija, ali joj ne znam ime te ću je zvati najfinija čokolada. Uglavnom u tom muzeju mogli smo si kupiti suvenir ili jestivu čokoladu. Nakon muzeja išli smo u McDonald's! Tada smo bili najsretniji. Uzeo sam si big mac i sladoled. Cure su željele ići u Dm da si kupe maske za lice. Nakon Dm smo išli sa vlakom prema doma. U prvom vlaku bilo je puno ljudi te smo jedva stali svi unutra. U drugom vlaku putovali smo u Luku, unutra je bilo malo ljudi, ali puno zraka.

Filip Kosović

Posjet Muzeju čokolade

U srijedu, 7.6.2023., naša je Povijesna grupa išla u Muzej čokolade u Zagreb. U 12:05 autobusom smo krenuli u Zaprešić gdje smo stali kupiti si nešto za pojesti. Malo smo čekali drugi autobus da dođe s kojim smo krenuli prema Zagrebu. Vožnja autobusom bila je zabavna jer su neke cure morale stajati i malo smo se tresli. Izmjenjivali smo se za sjedala jer su druga sjedala bila puna. Kada smo stigli u Zagreb krenuli smo tramvajem do glavnog trga. Kada smo stigli na glavni trg pješice smo išli u Muzej čokolade. U Muzeju čokolade dobili smo kutijicu s puno čokoladica. U prvoj sobi voditeljica nam je ispričala o narodu koji je otkrio kakaovac. Probali smo kakaovac i bio je vrlo gorak. U sljedećim sobama čuli smo priču o nastanku prvih čokolada. U jednoj sobi probali smo tekuću čokoladu i bila je vrlo ukusna. Muzej nam je pomogao da otkrijemo nešto novo i saznamo nešto što nikada nismo znali. Zanimljivo je čuti priču o tome kakve su bile prve čokolade. Danas su čokolade vrlo drukčije i finije. Nakon toga išli smo u McDonald's. Hrana je bila vrlo ukusna. Doma smo išli vlakom. U vlaku je bila velika gužva, ali smo uspjeli stići doma živi i zdravi.

Povijesna grupa

U Muzeju čokolade

U  Muzeju čokolade bilo mi je super. Jasko sam se lijepo provela sa svojim prijateljicama i prijateljem. I u autobusu mi je bilo jako zabavno jer smo pričali o smiješnim trenucima u školi.

Kada smo izašli iz autobusa otišli smo na drugu stanicu i zamišljali kako izgleda muzej. U sljedećem autobusu smo opet pričale i smijale se. U tramvaju smo razgovarale o tome kako ćemo provesti dan. Kada smo došle u muzej dobile smo kutijice s čokoladama i u svakoj smo sobi probale po jednu čokoladu, puno smo se smijale, razgovarale, pojele smo puno čokolade (čokolada je bila vrlo ukusna). Čak smo vozile bicikl u mjestu i okretale M&M-s.

Nakon muzeja smo otišli u McDonald's, hrana nam je bila jako ukusna. Kada smo pojeli hranu otišli smo u DM ( tamo nam je bilo jako zabavno).

Čekali smo vlak i pričale, kada je vlak došao nije bilo mjesta i nije nam bili ugodno. Ali kada smo došle u Luku ostale smo na igralištu i zabavljale smo se, smijale, pjevale…

Sve ovo bih rado ponovila.

Stela Lunko