Bitange i princeze na „Bitangama i pricenzama“

Autor: Ana Hribar, 17. 11. 2008.

Svake godine viši razredi idu ili u kino, kazalište ili na klizanje, pa tako i ove godine u kazalište Kerempuh na predstavu „Bitange i princeze“. Pratile su nas naše krasne razrednice profesorice Maja Borošak, Renata Meglić, Mirna Žigrović-Cimperšak i Katica Vukoja te naša profesorica iz informatike Ana Hribar.

Karte smo rezervirali za utorak, 14.10. u osam sati navečer. Taj cijeli dan smo bili uzbuđeni jer smo znali da ćemo se super provesti. Napokon, poslije nastave tog utorka, krenuli smo autobusom iz Luke. Putem smo se pitali što će naši omiljeni likovi izvoditi te večeri.. Dovezli smo se do prekrasnog Hrvatskog narodnog kazališta, a ostatak puta smo šetali. Još da napomenem, profesorice su nas čuvale tako da smo bili 100 % sigurni. Razgledavali smo trgovine i divili se gradu Zagrebu. Došli smo malo ranije da bi podigli rezervirane ulaznice. Kod podjele ulaznica je bila mala gužva, ali bez brige, svi su sretno stigli do sjedala. Kad smo se probili do sjedala, sjeli smo i opustili se. Konačno! Predstava je počela. Izašli su naši nam omiljeni Robert Kumerle (Rene Bitorajac), Irena Grobnik (Mila Elegović), Teodor Friščić (Tarik Filipović), Lucija Toć (Nataša Dangubić) i Kazimir Hrastek (Hrvoje Kečkeš). Prepustili smo se radnji i uživali. Radnja nam je bila dobro poznata. Istoimenu seriju redovito pratimo na malim ekranima. Glavni likovi, petero mladih i neprilagođenih, pokušalo je snimiti sapunicu . Da to i nije tako jednostavno kako se čini, shvatili su uskoro. Sapunica „Gospoda Guzmajevi“ ispala je loša kopija već viđene serije (knjige). Cijela ekipa našla se na sudu, ali ne na onakvom sudu na koji smo navikli. Likovi su se u svako u svom već poznatom stilu pokušali nositi sa situacijom. Nakon mnogo smijeha i zabave, izašli smo oduševljeni i veseli ali i umorni. Bilo je već 22.30! Iscrpljeno smo pješačili do autobusa i nismo se žalili. Došli smo u Luku oko 23.00. Sutradan su komentari bili odlični . Našim profesoricama se predstava svidjela, ali ipak pomalo misle da je predstava bila malo neprimjerena našoj dobi. Bez brige, ne shvaćamo mi predstavu ozbiljno i nećemo se ponašati neprimjereno nakon nje.
   Zahvaljujemo našim profesoricama što su sve to organizirale i pratile nas, jer ovo nam je bio izlazak koji ćemo zauvijek pamtiti!

Sara Blažev, VIII. r.